Złomowanie pojazdów w Bydgoszczy

W Bydgoszczy można bezproblemowo zezłomować swój pojazd. Jednak trzeba wiedzieć, kiedy samochód naprawdę nadaje się do złomowania. Najczęściej jeśli pojazd wcześniej uczestniczył w jakimś zdarzeniu drogowym, z którego wyszedł w złym stanie. Ze złomowanego samochodu można odzyskać wiele części, które nadadzą się do sprzedaży. Tym samym zyskasz na tym dużo więcej, niż myślisz. Trzeba tylko udać się w odpowiednie miejsce.

Jak zezłomować auto?

złomowanie aut w BydgoszczyAby samochód nadawał się do złomowania musi być już nieprzydatny do poruszania się w ruchu drogowym. Złomowanie aut w Bydgoszczy rozpoczyna się od tego, że specjaliści poszukują części, które mogą się przydać jeszcze w innym celu. Są one rozkręcane, a następnie wycenia się ich wartość. Dzięki temu osoba, która oddaje swój pojazd na złom może więcej zarobić. Samochód wjeżdża na dużą taśmę, taką samą jaką wykorzystuje się na niektórych produkcjach. Następnie wjeżdża do prasy. W takich prasach wykorzystuje się bardzo duży nacisk – średnio dwanaście ton z każdej strony. Pojazd zamienia się w niewielką kostkę, która za pomocą żurawia lub dźwigu ustawia się na przeznaczonym do tego miejscu. Przed złomowaniem firma która się tym zajmuje zdejmuje tablice rejestracyjne z pojazdu oraz je dziurawi. Dzięki temu nie trafią one już nigdy do użytku. Samochód, ani tablice nie nadają się już nawet do renowacji.

Złomowanie pojazdów w niektórych wypadkach jest najlepszym możliwym wyborem. Może zdarzyć się tak, że na jakieś auto nie znajdzie się już kupiec. W takich chwilach trzeba zadzwonić po kogoś, kto przetransportuje pojazd na miejsce złomowania. Właściciel otrzyma za to pieniądze w przeciągu siedmiu dni od wykonania takiej operacji. Złomowanie nie trwa szczególnie długo, gdyz prasa potrzebuje na to około trzy minuty czasu.