Zlew w rogu kuchni

 

Zlew narożny jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w naszych kuchniach. Jednak śmiało możemy podzielić ludzi na jego wielkich zwolenników oraz przeciwników. Dla wielu z nich będzie on praktycznym rozwiązaniem, dla tej drugiej części zaś sprawianiem jeszcze większego kłopotu podczas codziennych czynności.

Wybór szafki narożnej pod zlew

szafka pod zlew narożnyZlew narożny polecany jest głównie do małych kuchni. Tworzy on zdecydowanie ergonomiczną przestrzeń, dzięki czemu miejsce, które w normalnej sytuacji poświęcilibyśmy na zlew pozostaje miejscem na gotowanie, czy sprzęt kuchenny. Zlew narożny jest jednak dedykowany do kuchni, w której posiadamy zmywarkę lub dla osób, które mieszkają same bądź jedynie z partnerem. Przy większej liczbie mieszkańców staje się on mało użyteczny. Jeśli po rozpatrzeniu plusów i minusów zdecydujemy się na jego wybór warto zastanowić się nad tym jaki blat wybrać. Mamy możliwość zakupu blatu składającego się z jednej lub dwóch części. Mimo, iż druga opcja jest droższa, przynosi więcej korzyści. Połączenie dwóch bloków sprawi, że pomiędzy nimi może gromadzić się woda, a co za tym idzie blat z pewnością napęcznieje po dłuższym kontakcie z nią. Kolejnym elementem z którym się spotykamy jest szafka pod zlew narożny i różne jej warianty. Staniemy bowiem prze wyborem, który z rodzajów montowania drzwiczek wybrać i który z nich będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Szafka pod zlew narożny będzie nieco większa niż ta pod zwykły zlew, jednak w jej przypadku wbrew pozorom możemy mieć mniej miejsca do zagospodarowania ze względu na znajdujące się w środku rury.

Zlew narożny dzieli klientów na jego zwolenników jak i zagorzałych przeciwników. Stanowi taki sam przykład jak ma to miejsce, gdy zastanawiamy się czy zlew przy oknie to dobry pomysł. Najważniejsze jednak, abyśmy to my czuli się dobrze w naszej kuchni, bez względu na to czy będzie ona odpowiadała innym, czy też nie.