Zalety dobrze oświetlonych parkingów

Miejsc przeznaczonych do parkowania samochodów jest w miastach coraz więcej. Dla każdego kierowcy jednak istotna jest nie tylko ich ilość i dostępność, ale także jakość. Do oświetlenia parkingów na szczęście wykorzystuje się coraz częściej dobrej jakości lampy, a na jakość nawierzchni tych miejsc kierowcy również nie mogą narzekać, bo jest ona zwykle pozbawiona dziur.

Co daje oświetlony parking

oświetlenie parkinguNiestety, ale rzeczy tak wartościowe, jak właśnie samochody, które mogą znajdować się na takim parkingu, są bardzo często obiektem ataków dla bardzo różnych złodziei. Jeżeli parking nie jest dostatecznie dobrze strzeżony, to pod osłoną nocy mogą oni bez problemu okradać auta innych ludzi. Oświetlenie parkingu może je także uchronić je przed dewastacją, bo dzięki temu, że na parkingach zwykle zainstalowanych jest przynajmniej kilka lamp o dużej mocy to cała jego powierzchnia Jest pokryta ich światłem wobec tego, każdy człowiek o złych zamiarach staje się od razu dobrze widoczny i nie ma gdzie się ukryć. Każdy, kto montuje tego typu oświetlenie na parkingu, powinien koniecznie pamiętać o tym, że należy je założyć na właściwej wysokości, bo jeżeli znajdzie się ono zbyt nisko, to nie oświetli całego parkingu, jeżeli natomiast będzie za wysoko, to jego natężenie będzie zbyt małe i przez to nieskuteczne. Lampy przeznaczone na parking muszą być odporne na działanie śniegu oraz wody.

Zaletą oświetlenia, o którym mowa powyżej jest również to, że ma ono czujniki, dzięki którym zapala się automatycznie, kiedy jest odpowiednia pora. Dobrym oświetleniem parkingu powinien być zainteresowany, każdy właściciel takiego punktu, bo to sprawi, że klienci chętnie będą zostawiali samochody właśnie u niego, a nie w miejscach konkurencyjnych, które nie są tak dobrze oświetlone.