Wybór wózka dla osoby niepełnosprawnej

 

Każda osoba niepełnosprawna, pragnie mieć w swoim życiu swobodę. Móc się poruszać, opuszczać dom samodzielnie, wykonywać codzienne czynności bez pomocy innych. W takim właśnie życiu, osobom niepełnosprawnym pomagają odpowiednie wózki.

Na jaki wózek się zdecydować?

wózki inwalidzkie elektryczne typu skuterOczywiście każda osoba niepełnosprawna ma inne życzenia i wymagania w tym zakresie. Jednak większość z nich, pragnie wejść w posiadanie wózka elektrycznego. Dlaczego? Taki wózek jak sama jego nazwa wskazuje, jest elektryczny, a zatem nie jest wpędzany w ruch siłą mięśni. To bardzo duże ułatwienie dla starszych osób niepełnosprawnych, które nie mają już tyle siły i zwykłym wózkiem nie są w stanie podjechać pod górkę, wjechać do autobusu itp. Poza tym wózki elektryczne są stosunkowo szybkie, mają mnóstwo dodatkowych funkcji, cechuje je także wygoda. Jednak w porównaniu ze standardowymi wózkami inwalidzkimi, są one niestety dość drogie. Dlatego z tego względu, niewiele osób ostatecznie kupuje wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter. Są jednak dwa rozwiązania, z których niewątpliwie warto skorzystać. Pierwszym rozwiązaniem, jest możliwość zakupu wózka z tzw. drugiej ręki. Niekiedy używane wózki są w bardzo dobrym stanie i wcale nie wyglądają na eksploatowane. Poza tym w wielu przypadkach można starać się o dofinansowanie na taki wózek. Wówczas osoba chcąca dokonać zakupu, pokrywa tylko pewne koszty związane z wózkiem, a nie całość. Dzięki korzystaniu z tych rozwiązań, można zakupić swój wymarzony wózek.

Kupno wózka, to spora inwestycja. Jeśli jednak już się jej podejmujemy, warto zainwestować w naprawdę porządny sprzęt. Wózki elektryczne, dają osobom niepełnosprawnym bardzo dużo swobody i komfortu. Dlatego choć są droższe od standardowych, warto w nie zawsze inwestować.