Ważny element instalacji hydraulicznej

Kocioł jednofunkcyjny w połączeniu z zasobnikiem to najczęściej stosowane rozwiązanie w domach jednorodzinnych do zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Jest ono najwygodniejsze. Ciepła woda dostępna jest niemal od razu, można z niej korzystać z kilku punktów poboru jednocześnie, niezależnie od ich odległości od kotła i zasobnika, bez spadków ciśnienia i temperatury.

Odpowiedni zasobnik na wodę użytkową

zasobniki ze stali nierdzewnejWedług wielu dziedzin techniki użytkowej, zasobnik jest rodzajem pojemnika, który służy do czasowego przechowywania cieczy lub gazów. W zależności od potrzeb zasobniki dzielimy na produkty jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Najczęściej wykonuje się je z tworzyw sztucznych lub metalu. Stawiając na wysoką jakość, należy wybrać zasobniki ze stali nierdzewnej, które dodatkowo zaizolowane są pianką poliuretanową ograniczającą straty ciepła oraz gwarantującą najwyższy poziom efektywności energetycznej. Powierzchnia zewnętrzna i wewnętrzna zbiornika pokrywana jest specjalną emalią ceramiczną, w celu zabezpieczenia przed korozją galwaniczną. Dodatkowo w zbiornikach ze stali nierdzewnej montowane są anody magnezowe, które zapobiegają osadzaniu się kamienia na ściankach. Dzięki zastosowaniu takich zabezpieczeń przed korozją maksymalnie wydłuża się żywotność danego zbiornika. Standardowo każdy zasobnik posiada też wbudowaną wysokiej jakości grzałkę elektryczną sterowaną termostatem, który zapewnia precyzyjny i prosty nastaw żądanej temperatury.

Podsumowując, konstrukcja zasobnika ze stali nierdzewnej pozwala na zaprojektowanie systemu wspomagającego centralne ogrzewanie oraz ogrzewanie podłogowe. W ten sposób wygenerowane oszczędności zwiększają domowy budżet. Urządzenia te powinny zapewnić komfort korzystania z ciepłej wody, nawet w sytuacji, gdy pobierana jest ona jednocześnie w kilku miejscach.