Twarda okładka na dyplom

Przeważnie dokumenty stanowiące dla nas jakąś wartość, są szczególnie traktowane. Chronimy je przed uszkodzeniami, trzymając w specjalnych okładkach z tektury lub nawet wieszając w ramce na ścianie, niczym trofeum.

Jakie są rodzaje okładek na dokumenty?

okładki kanałowe twardeWiększość z nas w czasie młodości otrzymało przynajmniej kilka dyplomów za osiągnięcia w nauce czy w sporcie. Ze względu na wartość jaką ze sobą niosły, nie były specjalnie oprawiane tylko wręczane w podstawowej wersji, czyli jako kartka. Z biegiem czasu dyplomy stawały się bardziej istotne więc też ich forma stawała się bardziej wyszukana. Dyplom po zakończeniu szkoły średniej czy studiów, z pewnością będzie dla nas ważną pamiątką. Na takie dokumenty idealnie się sprawdzą okładki kanałowe twarde, które możemy kupić niemalże w każdym sklepie papierniczym. Przeważnie są one wykonane z tektury o odpowiedniej twardości i są barwione na pożądany kolor. Dostępne są również modele, które są oklejane specjalnym materiałem lub okleiną o określonej fakturze. Wewnątrz klasycznych okładek na dyplomy, znajduje się jedynie gumka przyklejona na ukos w dolnym rogu, za którą można włożyć maksymalnie kilka kartek. Dla dyplomów składających się z wielu kartek, najlepsze będą kanałowe okładki, które pozwalają na umieszczenie w nich dowolnej ilości stron, bez konieczności bindowania czy dziurkowania. Metalowy kanał pozwala na wsunięcie w niego kartek i zaciśnięcia, dzięki czemu strony są mocno przytwierdzone bez konieczności klejenia czy wpinania.

Twarda okładka z pewnością będzie lepsza niż miękka, ponieważ poza aspektem wizualnym, będzie doskonale chronić znajdujący się w niej dyplom, przed zagnieceniem rogów, potarganiem czy zabrudzeniem. Taką oprawą nie powstydziłaby się żadna uczelnia czy instytucja wydająca dyplomy.