Termoizolacja pianką poliuretanową

Gdybyśmy zapytali przypadkowych osób o to jakie znają materiały wykorzystywane do termoizolacji budynków to w większości przypadków zapewne usłyszelibyśmy jedną odpowiedź. Oczywiście najczęściej wymienianym materiałem byłby styropian. Od kilkudziesięciu lat ten właśnie materiał jest do izolacji termicznej używany najczęściej. Ostatnimi czasy zaczęło się to jednak nieco zmieniać.

Skuteczna izolacja pianą

ocieplenia pianką pur mazowieckieStyropian jest materiałem, który dość skutecznie potrafi zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu. Niemniej jednak ma on również całe mnóstwo wad. Przykładowo ciężko używać styropianu do szybkiego docieplenia budynku. Do tego zadania natomiast świetnie sprawdzić się może pianka poliuretanowa, która od ostatnich kilkunastu lat zaczęła zdobywać bardzo dużą popularność. Jeśli chodzi o kwestię jaką są ocieplenia pianką PUR mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo natrafić można na polecane firmy, które się tym zajmują na co dzień. Obecne najczęściej wykorzystywaną do ocieplania pianką jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Ten rodzaj pianki pozwala na przepuszczanie pary wodnej przy jednoczesnym zatrzymywaniu ciepła wewnątrz pomieszczeń. Taka zdolność sprawia, że stosując taką piankę znacznie redukujemy ryzyko występowania mostków termicznych, które mogą być bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci czy nawet pleśni w pomieszczeniach.

Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje bardzo dużo firm, które mogą dla nas wykonać zarówno ocieplenie jak i docieplenie z użyciem pianki poliuretanowej. Zastosowanie pianki PUR jest niemalże nieograniczone w związku z czym można bez obaw stosować ten materiał na różnych tworzywach. Bez problemu pianką PUR ocieplimy zarówno domy murowane jak i te wykonane w całości z drewna.