Rowery w mieście

Coraz więcej miast stawia na rozwój sieci rowerowej. Budowane są ściezki rowerowe pozwalające mieszkańcom na dojazd do centrum, a także w miejsca chętnie odwiedzane w weekendy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej wygodnej opcji, jaką jest rower udostępniany przez miasto.

Rowerami miejskimi do pracy i na uczelnię

rowery miejskie

Co uniemożliwia nam korzystanie ze środka transportu, który oferuje wolność, szybkość, ekonomiczność, szacunek dla środowiska, zabawę, a także poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne, pomagając nam wyeliminować stres? Chyba tylko lenistwo lub zamiłowanie do spędzania czasu w korkach lub zatłoczonych autobusach. Aby wypożyczyć rowery miejskie, trzeba zarejestrować się w systemie i wpłacić na konto minimum 10 zł. Zostanie wygenerowany numer PIN, uzywany później do zwolnienia roweru z bolady. Po zakończeniu podróży wystarczy zbliżyć rower do dostępnej stacji i umieśić go w niej. Aby ułatwić użytkownikom sprawdzenie, czy ich rower jest właściwie zamocowany w punkcie kontrolnym, system emituje sygnał dźwiękowy po zakotwiczeniu roweru oznaczający, że został on prawidłowo zwrócony. Co istotne, pierwsze 20 minut jazdy wypożyczonym jest zwolnione z jakichkolwiek opłat. Można więc gdzieś szybko podjechać i nic za to nie płacić, a ponadto nie trzeba się martwić, że nasz rower zostanie ukradziony, gdy zostawimy na chwilę przed sklepem czy pod blokiem. Poza tym stacje rowerowe ustawione są w strategicznych punktach, co ułatwia poruszanie się po centrum.

Rowery miejskie to nowa koncepcja zindywidualizowanego transportu miejskiego, dlatego zwiększa się liczba miast oferujących swoim mieszkańcom możliwość odbywania miejskich podróży rowerem. To ekologicznego i zdrowe rozwiązanie, które jest dostępne 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.