Rowery dla dzieci

Rower to coś, na czym chce się nauczyć jeździć każde dziecko. Istnieje wiele modeli rowerów przeznaczonych właśnie dla najmłodszych. Wyposażone są w różnego rodzaju akcesoria, mające ułatwić im naukę jazdy. Jakie są najlepsze rowery dziecięce? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu?

Najlepsze rowery dla dzieci

rowery dziecięce rometKiedyś pierwszy rower otrzymywało się tradycyjnie jako prezent na komunię. W obecnych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej – już dwulatkom wręcza się własne jednoślady. Na początek, kiedy dziecko dopiero niedawno nauczyło się chodzić, warto postawić na rowerek biegowy. Nie posiada on pedałów i napędzany jest tylko poprzez odpychanie się stopami od podłoża. Pomaga to zachować równowagę oraz wspomaga koordynację ruchową dziecka. Będzie to pierwszy krok do tego, aby dziecko potem szybko nauczyło się jeździć na prawdziwym jednośladzie. Dla trochę starszych dzieci przeznaczone są rowery na czterech kółkach. Mają one już pedały, którymi dziecko posługuje się w celu rozpędzenia. Kiedy nauczy się pewności siebie i jazdy – dodatkowe koła można odkręcić. Ciekawym sposobem na naukę dziecka jazdy na rowerze, jest zamontowanie w okolicy tylnego bagażnika kija z rączką, którą rodzic może trzymać. Pozwoli to na szybką naukę jazdy, pod czujnym okiem rodziców. Następnie konstrukcję tą można wyciągnąć, co czyni rowery dziecięce Romet wielofunkcyjnymi maszynami, które wystarczą na długi czas, dopóki dziecko nie urośnie. Starsze i wyższe dziecko potrzebuje odpowiedniej wielkości roweru, aby mogło swobodnie z niego korzystać.

Obecnie wybór rowerów dla dzieci jest ogromny. Można dobrać je idealnie do wieku dziecka, aby mogło ono już od wczesnych lat rozpocząć naukę jazdy na nim. Wiele z rowerków dziecięcych ma zamontowane różne akcesoria, które urozmaicają ich wygląd i sprawiają, że dzieci chętniej z nich korzystają.