Rodzaje stojaków rowerowych oferowanych przez producentów

Stojaki rowerowe to nieodłączny element infrastruktury umożliwiającej bezpieczne zostawienie roweru w miastach lub mniejszych miejscowościach. Ich produkcją zajmują się firmy, które w swojej ofercie posiadają różnorakie formy stojaków, wyprodukowanych najczęściej ze stalowych rur oraz profili. Dzięki temu można wytworzyć stojak o różnej charakterystyce, który będzie mógł być zamontowany praktycznie w każdym miejscu.

Jakie wersje stojaków rowerowych spotkamy najczęściej?

producent stojaków rowerowychJednym z najbardziej popularnych rodzajów stojaka jest wersja z charakterystycznym uchwytem na koło, pozwalająca na bezproblemowe wjechanie rowerem na podstawę takiego stojaka oraz przypięcie go za pomocą zabezpieczenia rowerowego. Dzięki temu można zostawić rower w różnej pozycji, zarówno zapiętym za przednie, jak i za tylne koło. Uchwyty na koła różnie się od siebie zarówno szerokością, jak i wysokością. Stojak rowerowy może być także produkowany w formie barierki ochronnej ze wspawaną poprzeczką, do której przypinamy nasz rower. Producent stojaków rowerowych oferując tego typu model, miał w zamyśle jego dwojakie zastosowanie przez właściciela posesji, na której ma być zamontowany stojak. Stojaki barierkowe są bardzo popularnym elementem, umieszczanym przed centrami handlowymi. Dzięki nim nasz rower zostanie zabezpieczony w szybki sposób i w takim samym czasie możemy nim ruszyć z danego miejsca.

Wersje stojaków rowerowych wybieranych przez klientów są także uzależnione od wymiaru powierzchni, na którym ma zostać wyznaczone miejsce parkowania rowerów. Dzięki dowolnemu dobieraniu rzędów stojaka możemy w łatwy sposób wyliczyć, jak długa ma być zabudowa parkingu rowerowego. Stojaki możemy w ten sposób łączyć szeregowo wedle uznania oraz aktualnych potrzeb.