Prace wykończeniowe – wybór listwy

Sposób wykończenia mieszkania stanowi często o efekcie całości. Są to zarówno elementy wykończenia podłóg i ścian jak i rozmaite dodatki o charakterze dekoracyjnym. Wszystkie szczegóły wpływają na ogólną estetykę mieszkania i wrażenia wizualne.

Rodzaje i zalety zastosowania listew mdf

listwy mdfDuże znaczenie w wykończeniu podłóg mają różnego rodzaju listwy, które dostępne są w kilku wariantach – wykonane z pcv, drewna, polistyrenu, z płyt mdf a nawet metalu. Wybór odpowiedniej listwy związany jest zwykle z przyjętą wcześniej stylistyką mieszkania. Dużą popularnością cieszą się listwy wykonane z płyty mdf, ze względu na wszechstronność zastosowania, wysoką estetykę i szeroki wybór wzorów. Listwy mdf mogą być bez problemu zestawione z podłogą pcv, panelami czy drewnem. Duże możliwości w zakresie dostępnych profili i motywów pozwalają na idealne dopasowanie listwy do indywidualnych założeń stylistycznych i oczekiwań. Listwę mdf można dopasować do charakteru wnętrza – w ofertach znajdują się minimalistyczne proste formy lub ozdobne frezowania do bardziej eleganckich wnętrz.  Listwy mdf występują w wielu wariantach kolorystycznych, od estetycznych białych po różne wybarwienia drewna. Białe listwy przypodłogowe optycznie powiększają przestrzeń, kolory drewna komponują się harmonijnie z całością podłogi. Ogromnym atutem wykończenia w formie mdf jest trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, listwy mdf są też niezastąpione do ukrycia wszystkich połączeń kablowych. 

Charakteryzujące się wysoką estetyką listwy wykonane z mdf, chronią również podłogi przed uszkodzeniami i zabrudzeniem. Co więcej, mogą być zastosowane do podłóg wykonanych z różnych materiałów – zawsze będą prezentowały atrakcyjnie i stanowiły ciekawą formę dekoracyjną.