Praca dla mołdawskich imigrantów

Rynek pracy w Polsce zmienił się diametralnie, od kiedy upadł komunizm. Dzisiaj Polacy nie mają już większego problemu ze znalezieniem pracy. Gorzej jest nieco z warunkami zatrudnienia oraz z wynagrodzeniem. Na dodatek wciąż nie udało się wyeliminować problemu umów śmieciowych, które są zbyt często zawierane.

Mołdawia zapewnia krajom zachodnim wykwalifikowanych pracowników

pracownicy z mołdawiiNa naszym rynku obecnie obserwujemy prawdziwy boom na pracowników z Azji. Bierze się to oczywiście z braku rąk do pracy w Polsce. Z tego też powodu polscy pracodawcy dokładają wszelkich starań, żeby czymś tę lukę zapełnić. W przypadku niedoborów pracowników właściciele firm chętniej zatrudniają imigrantów. I to nie tylko imigrantów pochodzących z krajów sąsiadujących z Polską, ale również Azjatów. Niemniej jednak pracodawcy wolą w piersistej kolejności zatrudnić osoby, które pochodzą z krajów zbliżonych kulturowo do Polski. A zatem pracownicy z Mołdawii, Rosji i Rumuni są najbardziej poszukiwani. Osoby z tych krajów chętnie odwiedzają Polskę. Cenią sobie naszą gościnność oraz przyzwoite warunki oferowane przez pracodawców. Nie ulega wątpliwości, że oferowane w Polsce wynagrodzenie jest dla nich atrakcyjne. Warto podkreślić, iż pracownicy ze Wschodu bez większych problemów dogadują się z pracodawcami oraz z innymi współpracownikami. Chętnie uczą się także języka polskiego. Można na nich polegać. Ponadto też pracownicy ze Wschodu są wykwalifikowani oraz posiadają doświadczenie.

Polacy wyjeżdżają na Zachód w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. To samo dotyczy naszych sąsiadów. Tyle, ze nasi wschodni sąsiedzi z kolei chętniej przyjeżdżają do Polski. Płace w Polsce w porównaniu z płacami na Ukrainie i w Mołdawii są dosyć wysokie. Dlatego też polscy pracodawcy mogą liczyć na pracowników ze Wschodu.