Paintball jako rozrywka

Czasem każdy z nas ma nadmiar czasu wolnego. Wówczas zastanawiamy się, jak go dobrze spożytkować. Oczywiście, możliwości jest wiele. Można pójść na spacer albo do teatru. Jednak warto wymyślić coś nowego. Dobrym pomysłem jest wybranie się z przyjaciółmi na paintball. Jest to rozrywka dla wszystkich, która gwarantuje niezapomniane chwile.

Zasady gry w paintball 

paintball mazuryPaintball należy do gier zespołowych, która polega na prowadzeniu walki pomiędzy drużynami. Wykorzystuje się do tego urządzenie podobne do broni pneumatycznej, która działa za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla. Gra polega na celowaniu w przeciwnika bronią i strzelanie w niego kolorowymi kulkami wypełnionym farbą. Powstają one na bazie żelatyny spożywczej. Celny strzał pozostawia kolorową plamę na stroju przeciwnika i eliminuje go z gry. Oczywiście, podczas gry należy zachować odpowiednie bezpieczeństwo. Podstawą jest założenie maski ochronnej, ponieważ twarz i oczy są bardzo narażone na niebezpieczeństwo. Możemy wyróżnić różne rodzaje gry, jak i również jej zasady. Zazwyczaj zwycięża ta drużyna, która szybko wyeliminuje drugą grupę, zdobędzie flagę przeciwników lub osiągnie wyznaczony punkt najszybciej. Zasady ustalone są przed każdą grą. Odmianami paintballu są speedball oraz woodsball. Zapisanie się na taką grę jest dość proste. Wystarczy wpisać w Internecie przykładowe hasło: paintball Mazury. Wówczas znajdziemy dostępne możliwości.

Podsumowując, warto jest wybrać się na paintball. Jest to gra, która z pewnością gwarantuje świetną i niezapomnianą zabawę. Jest to dobry sposób na wspólne wyjście, zarówno ze znajomymi, jak i całymi rodzinami. Czasem dla odmiany, fajnie jest trochę inaczej spędzić czas niż zawsze. Jednak pójście na paintball nie zdarza się codziennie.