Odszkodowanie za złamanie nogi w wypadku

 

Wiele wypadków dzieje się każdego dnia na naszych drogach. Dużo osób odnosi w nich obrażenia, takie jak złamania czy inne tego typu urazy. Nie każda osoba jednak wie, że może dochodzić swoich praw i żądać zadośćuczynienia za szkody wyrządzone w wypadku komunikacyjnym. Aby upewnić się jakie prawa nam przysługują, warto zgłosić się do kancelarii prawnych, zajmujących się kwestiami odszkodowań.

Odszkodowanie za obrażenia poniesione w wypadku komunikacyjnym

złamanie nogi w wypadku komunikacyjnymTego rodzaju odszkodowanie jest najczęściej wypłacane z polisy OC sprawcy wypadku. Jeżeli mamy wykupione dodatkowe ubezpieczenie NNW, wtedy również możemy starać się o wypłatę z tegoż ubezpieczenia. Złamanie nogi w wypadku komunikacyjnym oceniane jest indywidualne. Wypłacone świadczenie zależy od wielu czynników. Decydującym aspektem jest tutaj ilość złamanych kości oraz rodzaj złamania. Jeżeli jest to złamanie otwarte, a leczenie wymagało przedsięwzięcia znacznych środków, wtedy odszkodowanie jest odpowiednio wyższe. Obliczanie odszkodowania zależy także od powikłań, jakie nastąpiły w wyniku urazu oraz rehabilitacji, która była konieczna dla odzyskania pełnej sprawności chorego. Obliczanie wysokości odszkodowania jest także ściśle powiązane z tabelami norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Każdy rodzaj złamania jest przypisany do konkretnej wartości w tabeli, a całość daje wynik, przełożony na wysokość odszkodowania.

Warto sięgać po możliwości starania się o ubezpieczenie za szkody osobiste z OC sprawcy wypadku. Będziemy mieli pewność, że otrzymamy nie tylko odszkodowanie za spowodowane straty zdrowotne, ale także zadośćuczynienie. Dzieje się tak wtedy, gdy ubezpieczyciel dopatrzy się znaczącego, negatywnego wpływu wypadku na życie zawodowe i prywatne poszkodowanego.