Nowy filtr oleju

Moja dziewczyna powiedziała dzisiaj, że będzie chciała, abyśmy kupili dla niej samochód. Powiedziała, że chyba najlepszą opcją będzie dla niej Citroen C3, gdyż taki samochód posiadają już jej koleżanki i na pewno widziała, jak się takim samochodem jeździ. Wiadomo jednak, że w każdym samochodzie trzeba okresowo wymieniać filtry oraz inne jakże ważne elementy, więc wiedziałem, że to będzie zadanie dla mnie.

Wybór filtrów pasujących do Citroena

filtr oleju citroen c3Wiedziałem, że padnie na mnie. Chciałem oczywiście mieć drugi samochód, ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że z tym będzie tyle zachodu. Moja dziewczyna owszem sama sobie kupiła samochód, ale już pierwszego dnia coś się z nim działo, więc to ja musiałem zabrać go do mechanika samochodowego, aby ten sprawdził, jak mają się wszystkie filtry i czy faktycznie czegoś nie trzeba będzie wymienić. Postanowiłem wybrać chyba najlepszy filtr oleju citroen c3 na pewno jest wymagającym modelem. Nie pasują tam żadne inne filtry jak fabrycznie produkowane przez producenta samochodu. Może to i lepiej – w końcu będę mógł spać spokojnie. Jeśli zastanawialiście się nad tym, o co zadbać na samym początku jazdy samochodem, już pierwszego dnia wymieniłbym filtry. Filtry oleju faktycznie są potrzebne, gdyż sprawiają, że praca silnika jest o wiele sprawniejsza i na pewno taki samochód będzie o wiele dłużej jeździł. W większości przypadków taki filtr można kupić wszędzie.

Chciałem więc w pierwszej kolejności udać się do pierwszego z brzegu warsztatu samochodowego, aby tam sprawdzić, czy mogę kupić pasujący filtr. Mechanik jak tylko mnie zobaczył w samochodzie bardzo się ucieszył, gdyż jak sam powiedział właśnie dzisiaj przyszło jego zamówienie, a w nim znalazł się filtr dokładnie do tego modelu samochodu.