Nowoczesne meble na wysoki połysk

Zawsze przed zakupem frontów meblowych zastanawiamy się, które będą pasować do naszego stylu aranżacji wnętrz. Na pozór błahe wybory, ale każdemu z nas niejednokrotnie sprawiły wiele problemów. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie meble potrafią odmienić wnętrza, nadać im niepowtarzalny i wyjątkowy styl oraz klimat.

Lakierowane płyty frontów meblowych

płyty połyskoweWybór mebli do naszej wymarzonej kuchni nie jest prostą sprawą. Ze względu na jednorazowy spory koszt jest to jedna z najtrudniejszych decyzji przy urządzaniu mieszkania. Dlatego warto poświęcić czas i zapoznać się z obecnie panującymi trendami. Kierując się zakupem mebli, warto brać pod uwagę najważniejszą zasadę: powinny one pasować  do naszego stylu aranżacji wnętrza. Wśród płyt meblowych wybór jest ogromny: płyta wiórowa laminowana, MDF foliowany, laminowany, lakierowany, pokryty akrylem, sklejka, płyta komórkowa. Wybór płyty zależy od planowanego zastosowania. W małych kuchniach lepszym wyborem będą płyty połyskowe, ponieważ odbijają więcej światła i optycznie powiększają przestrzeń. Zdecydowaną ich zaletą jest wygląd gotowych mebli. Błyszczące kuchnie robią imponujące wrażenie, jeśli są połączone z odpowiednim oświetleniem i odpowiednimi kolorami. Do zalet takich frontów połyskowych możemy zaliczyć również uzyskanie efektu głębi, ponieważ w lśniących powierzchniach doskonale odbija się otaczająca przestrzeń. Połyskowe płyty meblowe wykorzystywane są do produkcji mebli zarówno jako główny materiał i elementy dekoracyjne.

Podsumowując, płyty połyskowe wykorzystywane do produkcji mebli dobrze komponują się z innymi kolorami, drewnem oraz kształtami geometrycznymi, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Płyty połyskowe charakteryzuje mniejszy ciężar, wysoka wytrzymałość, odporność na czynniki zewnętrzne oraz interesujące wzory i struktury.