Nowoczesne formy testów szkolnych

Szkoły w Polsce coraz częściej wykorzystują nowoczesne technologie w przekazywaniu treści edukacyjnych uczniom. Jest to ważne, ponieważ szkoła powinna iść na równi z rozwojem technologicznym, dzięki czemu uczniowie mają możliwość oswajać się z nowymi urządzeniami pod czujnym okiem wychowawców. Obecne trendy pozwoliły zrewolucjonizować klasyczne testy, które dotychczas kojarzyły się z kartkami i długopisami. 

Piloty do rozwiązywania testów

pilot do głosowaniaBezprzewodowe piloty to sprzęt, który coraz częściej gości w szkolnych klasach. Piloty te, choć z założenia miały służyć tylko do głosowania, obecnie pozwalają nauczycielom przeprowadzać testy z zakresu wiedzy uczniów. Sprawdziany te mają interaktywny charakter – pytania z odpowiedziami się wyświetlane na monitorze interaktywnym bądź klasycznym projektorze, a uczniowie mają odpowiednią ilość czasu na zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi przy użyciu klawiszy pilota. Po zakończeniu testu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele natychmiast znają wyniki, co przede wszystkim zmniejsza natłok obowiązków nauczycieli, którzy dotychczas musieli godzinami sprawdzać pisemne testy. Pilot do głosowania pozwala także usprawnić ogólne życie szkolne – wszelkie wybory, np. do samorządu szkolnego, mogą odbywać się poprzez wykorzystanie tych urządzeń i usprawnić dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania. Oczywiście dla najmłodszych uczniów ważne jest także to, że piloty te stanowią element zabawy, mogą bowiem być wykorzystywane do przeprowadzania quizów, konkursów bądź interaktywnych zabaw z nagrodami.

Nowoczesne rozwiązania w szkole przede wszystkim mają usprawniać pracę uczniów i nauczycieli oraz zwiększać przyswajalność materiałów edukacyjnych. Dodatkowe korzyści, które płyną z takich urządzeń to równie ważna zabawa i co za nią idzie – chęć uczestniczenia przedsięwzięciach edukacyjnych o charakterze rozrywki.