Malowanie proszkowe – wyzwanie dla cierpliwych

Każdy prędzej, czy później ma za zadanie odmalowanie małych lub większych elementów maszyn i urządzeń. Nierzadko, na samą myśl o tej żmudnej czynności, opuszcza nas cała werwa do pracy. Współczesne osiągnięcia techniki wychodzą jednak naprzeciw i sprawiają, że czynności malarskie są uproszczone i sprawnie wykonywane. 

Jak ułatwić sobie prace malarskie? 

kabiny lakiernicze proszkoweOdpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, ponieważ obecnie istnieje wiele możliwości. Najlepszą jednak stanowią kabiny lakiernicze proszkowe. Przedmiot o dość skomplikowanej nazwie są już coraz bardziej popularne. Stosowane do wykonywania prac malarskich, zarówno przez specjalistów, jak i amatorów. Do pracy z kabinami często stosuje się specjalistyczne pistolety, służące do nakładania farby. Wykonują one prace w dwóch systemach: CORONA lub TRIBO. Spośród wspomnianych kabin wyróżnia się 2 rodzaje: kabiny manualne i automatyczne. Obsługa kabiny manualnej jest intuicyjna i odbywa się w trzech trybach. Praca jest ułatwiana poprzez czujnik, dzięki któremu użytkownik wie, który filtr jest zapchany, lub zużyty. Kabina automatyczna, jak sama nazwa wskazuje oparta jest na pełnej automatyzacji. Wszystko to zawdzięcza się zastosowaniu jednej fotokomórki, która może zmierzyć malowany element. Dodatkowo, wyłącza się, gdy malowanie jest już ukończone. Mechanizm ten umożliwia  oszczędność energii, farby proszkowej i czasu. Poza tym, ułatwi pracę nawet amatorowi.

Dobiegły końca czasy, kiedy malowanie małych elementów przysparzało mnóstwo problemów. Obecny postęp technologiczny umożliwia malowanie każdemu, kto wyposaży się w odpowiednie i profesjonalne kabiny. Każdy z dwóch dostępnych rodzajów ma szereg zalet, które z pewnością doceni każdy użytkownik. Kwestią otwartą pozostaje wybór producenta urządzeń.