Jak zaistnieć w sieci poprzez video?

W dzisiejszych czasach nie wystarczy mieć wiedzę i oferować konkurencyjne usługi – żeby zaistnieć, trzeba też dobrze prezentować się w sieci. Na całą prezencję wpływają nasze zachowania, postępowania i sposoby wyrażania się, jednak człowiek w dwudziestym pierwszym wieku jest zbyt zabiegany i zajęty, by w pełni zapoznać się z oferowanymi przez nas produktami.

Czym jest explainer video?

explainer videoDo najlepszego przedstawienia swojego start-upu przyda się nowoczesna technologia, którą posługuje się nowoczesny marketing. By w prosty i szybki sposób przedstawić, co zamierzamy zrobić, w jaki sposób dostać się do klienta i przekonać do siebie inwestorów, najlepszym sposobem będzie zrobienie explainer video. Poprzez dobrze przygotowaną prezentację, w ciągu kilkudziesięciu sekund można zawrzeć wszystkie najważniejsze funkcje strony. Jej funkcjonalność i dobrze zrobiona animacja mają przekonywać potencjalnych klientów do pozostania na stronie w nienachalny sposób. W takich krótkich nagraniach bardzo ważne jest zawarcie przyjaznych storyboardów, dobranych kolorów i kreatywnych postaci w technice 2D. Dzięki dobremu explainerowi można wytłumaczyć nawet najtrudniejszy temat w sposób prosty i przestępny dla laika, dlatego bardzo ważne jest merytoryczne podejście do tematu. Warto pamiętać, że Internauci w dużej mierze wolą obejrzeć film, niż czytać tekst na ten sam temat. Sam filmik w sobie nie powinien wywoływać negatywnych emocji, tylko pozwolić widzowi odprężyć się i przemyśleć zakup.

Z tych kilkuminutowych filmików korzysta wiele spółek, organizacji i firm. Narracja filmu i dobrze dobrana grafika jest kluczem do sukcesu i nie można o nich zapominać. Explainer nie jest reklamą, ale dobrze zrobiony może skutecznie przyciągnąć klientów i osób pośrednio zainteresowanych tematem.