Dużo krótszy czas wykonania izolacji

Dobrze odizolowany dom od działania warunków atmosferycznych to po pierwsze duże oszczędności na ogrzewaniu, a po drugie komfort długoletniego mieszkania, bez większych problemów. Dobra izolacja zapewnia dużo większą trwałość materiałów budowlanych. Izolację możemy wykonać na kilka sposobów, obecnie najpopularniejsza jest izolacja pianą.

Rodzaje pian izolacyjnych

izolacje natryskowe pianą poliuretanową na śląskuCzym jest piana izolacyjna? Jest to substancja płynna nanoszona metodą natryskową przy pomocy agregatów na całą powierzchnię, którą po wyschnięciu przechodzi z postaci płynnej w postać stałą. Izolacje natryskowe pianą poliuretanową na śląsku są bardzo popularne już od kilku lat, obecnie ten rodzaj izolacji rozpowszechnił się na całą Polskę. Wyróżniamy dwa rodzaje pian izolacyjnych, o strukturze zamkniętej i strukturze otwartej. Każdy z rodzajów stosowany jest na inne powierzchnie, każdy z nich sprawdza się w innych warunkach. Piana o strukturze otwartej jest niesamowicie lekka. Metr sześcienny takiej piany waży maksymalnie dwadzieścia kilogramów. Dzięki otwartej strukturze piana po wyschnięciu tworzy strukturę podobną do gąbki, jest bardzo sprężysta i dobrze dopasowuje się do powierzchni. Stosowana jest na stropy drewnianej, dzięki swoim sprężystym właściwościom dobrze się dopasowuje i nie odklei się od desek. Piana o strukturze zamkniętej jest trochę cięższa, ponieważ waży do pięćdziesięciu kilogramów na metr sześcienny, po wyschnięciu ma twardszą strukturę. Stosowana jest na stropy betonowe, gdzie sprężystość nie jest tak wymagana.

Izolacja pianą jest dużo szybsza. Powierzchnię o wielkości kilkuset metrów kwadratowych bez większych trudności możemy odizolować w przeciągu jednego dnia pracy. Jest to kilkukrotnie krótszy czas od tego, jaki jest potrzebny do izolacji powierzchni tej samej wielkości w inny sposób. W krótszym czasie możemy zrobić równie dobrą, a nawet lepszą izolację.