Doświadczony optometrysta z Warszawy

Jeśli mamy problem z ostrym widzeniem, to optometrysta jest odpowiednią osobą, aby móc nam w tym pomóc. Specjalizuje się w korekcji wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, a także wielu innych. Czasem nie trzeba okularów, a wystarczą tylko dobrze dobrane ćwiczenia wzrokowe, po których poprawia się widzenie, a jednocześnie znika ból oczu i innych dolegliwości.

Czym zajmuje się optometrysta?

Optometrysta w WarszawieWarto także wiedzieć, że diagnozuje on nieostre widzenie i zaburzenia akomodacji oraz prowadzi terapię wzroku. Optometrysta w Warszawie może także zajmować się dopasowywaniem soczewek kontaktowych. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że optometrysta jest niezależnym, nauczanym i regulowanym zawodem medycznym należącym do systemu opieki zdrowotnej, oraz osobą, która wykonuje praktykę w dziedzinie refrakcji i dostarczania pomocy wzrokowych, a także stawia właściwą diagnozę oraz przeprowadza leczenie chorób oczu i rehabilitacji układu wzrokowego. W praktyce optometrysta zajmuje się bardzo dokładną korektą wad wzroku, w tym wzrokiem dwuocznym. Komfort widzenia nie tylko zależy od uzyskania zadowalającej ostrości wzroku. Bywa często tak, że nasze oczy są zbyt wolne, by wyostrzyć obraz lub nie mogą utrzymać ostrzejszego widzenia z bliska i pomimo braku widoczności i doskonałej ostrości wzroku w oddali czujemy serię dolegliwości, które skutecznie uniemożliwiają nam pracę, a także normalne życie. Nie powinniśmy także zwlekać z tym badaniami.

Optometrysta dokładnie bada układ wzrokowy pacjenta, co pozwala mu przepisać odpowiednią rehabilitację, biorąc pod uwagę wszystkie parametry wizualne. Jeśli martwimy się o objawy związane z zaburzeniami widzenia, czasowe zatarcie obrazu lub potrzebujemy nowych okularów, skorzystajmy z jego usług.