Dobry lekarz trycholog

Jeszcze kilka lat temu, niewiele osób wiedziało czym się zajmuje trycholog, a pacjenci z problemami włosów udawali się do dermatologa. Stan włosów bez wątpienia zależy od stanu skóry głowy, ale specjalistą w tej dziedzinie jest tycholog. 

Kiedy się udać do trychologa? 

lekarz trychologStan nasze wyglądu jest zawsze odzwierciedleniem stanu zdrowia, dlatego jeżeli wypadają nam włosy, to z pewnością czegoś brakuje naszemu organizmowi. Dla pięknych włosów bardzo ważny jest cynk, keratyna, czy witaminy z grupy B. Jednak to nie wszystko, ponieważ niektóre kobiety mają genetycznie słabe włosy, lu przeszły poważną chorobę, albo zwyczajnie przeżywają ciężkie chwile i ma to wpływ na ich wygląd. Lekarz trycholog jest specjalistom, który najlepiej się zna na wszelkich problemach dotyczących włosy. Żeby zdiagnozować konkretną sytuację, przeprowadza ogólny wywiad i wykonuje badanie trychologiczne. Polega ono na dokładnym obejrzeniu skóry głowy i samych kosmków przy użyciu specjalnej kamery posiadającej funkcję dużego powiększenia oglądanej powierzchni. Ponieważ od stanu skóry na głowie w znacznym stopniu zależy wygląd włosów, to jest to podstawowa czynność jaką musi on wykonać. Często łupież jest wynikiem nadmiernego wypadania włosów, ponieważ zatyka on ujścia cebulek, przez co nowe włosy nie mogą rosnąć. Najlepszym momentem na wizytę w gabinecie trychologa jest chwila, kiedy zaczynamy dostrzegać znacznie więcej włosów na szczotce po każdym szczotkowaniu, a problem ten trwa dłużej niż kilka miesięcy. 

Nie warto z wizytą zbyt długo zwlekać, gdyż może się to skończyć całkowitym wyłysieniem. Do trychologa przychodzą także pacjenci z dużo poważniejszymi problemami niż nadmierne wypadanie, ponieważ  w wyniku wielu chorób następuje nagła utrata włosów, która wymaga przeszczepu.