Dlaczego kobiety lubią czerwone portfele?

 

Skórzany, gustowny portfel to obowiązkowy element kobiecej galanterii. Stanowi on o statusie społecznym oraz osobowości właścicielki. Jednym z wyjątkowych kobiecych akcesoriów, które można zobaczyć zarówno w rękach studentki elitarnego kierunku jak i doświadczonej bizneswoman jest czerwony, skórzany portfel, który ma przyciągać bogactwo.

Tajemnice czerwonego portfela

portfel damski czerwony skórzanyRóżnorodność portfeli damskich oferowanych przez sklepy na całym świecie pozwala zmieszczenie w nim wszystkich kart kredytowych, lojalnościowych oraz sporej ilości paragonów i bilonu. Wśród nich szczególne miejsce w sercu każdej kobiety zajmuje portfel damski czerwony skórzany w którym oprócz mnóstwa oczywistych kieszonek i zapadek znajdzie się okienko na zdjęcie bliskich oraz ukryta kieszonka na pamiątkową monetę z magicznych wakacji. Co więcej, symbolika czerwonego portfela również jest zachęcająca dla osób, które chciałyby podarować takie akcesorium ważnej dla niego osobie. Powszechnie uważa się, że czerwony portfel ma przyciągać bogactwo. Z takim gadżetem jego właścicielka nie będzie musiała sobie niczego odmawiać, nawet podczas wyprzedaży. Dla wielu czerwony, skórzany portfel jako podarunek jest też symbolem elegancji. Kiedy pojawia się w ręku kobiety, jest ona postrzegana jako poważniejsza. Zupełnie inaczej rzecz ma się jeśli klientka jest posiadaczką różowego, niedużego portfelika czy nawet błękitnego.

Pomimo pięknej symboliki i przyjemnej wróżby, jaką niesie ze sobą posiadanie czerwonego, skórzanego portfela ma on też niezwykle praktyczne zastosowanie. Rzucający się w oczy kolor pozwala z łatwością odnaleźć go w przepastnej głębi kobiecej torebki, co znacznie ułatwia życie jego właścicielki. Ale ten argument zrozumieją tylko prawdziwe kobiety, które są zawsze przygotowane na każdą ewentualność.