Dezynfekcja rąk – płyny, jakie wybrać?

W obecnym, trudnym dla wszystkich czasie, higiena rąk jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie na dłoniach przenosimy najwięcej zarazków, bakterii oraz wirusów, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu a także życiu.

Jak należy prawidłowo dezynfekować dłonie?

płyn do dezynfekcji rąk ecolabWielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że idąc ulicą, chodząc po sklepie, jadąc komunikacją miejską jesteśmy narażeni na kontakt z wieloma różnego rodzaju zagrożeniami. Wynika to z tego, że dotykamy wielu rzeczy, szczególnie w sklepie nie zdając sobie sprawy z tego ile osób mogło ich dotykać przed nami. Obecnie w dobie pandemii nosimy maseczki oraz rękawiczki. Jednak czy prawidłowo je ściągamy, czy wirusy nie przenoszą się z rękawiczek na nasze dłonie? Aby temu zapobiec warto zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji rąk ecolab, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że nasze ręce są czyste. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów, dlatego na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Możemy na przykład zakupić płyn o konkretnym zapachu czy pojemności. Mniejszy płyn możemy nosić w torebce, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli zdezynfekować sobie ręce. Większe płyny warto zakupić do domu, ponieważ takie opakowanie jest bardziej ekonomiczne. Możemy również zakupić płyny z pompką, dzięki czemu są gotowe do użycia. Każdy płyn zawiera również składniki, które pielęgnują skórę naszych dłoni a także chronią je przed podrażnieniami.  Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas płyn posiada odpowiednie atesty. Wtedy mamy pewność, że zakupiony przez nas środek jest bezpieczny.

Sama ostatnio zakupiłam kilka płynów do dezynfekcji rąk. Jeden noszę w torebce, dzięki czemu mogę w każdej chwili zdezynfekować dłonie. Kupiłam również większy płyn z dozownikiem do domu, aby każdy kto wróci do domu mógł odkazić ręce.