Cena ozdobnego lasu w słoiku

Dekoracyjne słoje, mieszczące w sobie miniaturowy las, łączą cechy uprawy bonsai z oryginalną techniką uprawy roślin. Ceny słoików zależą od ich wielkości i rodzajów drzew, krzewów, kwiatów i innych zielonych roślin. Najprostsze kompozycje, bez długowiecznych gatunków drzew, zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Najdroższe, egzotyczne kompozycje kosztują kilkaset złotych.

Koszt zakupu słoju z leśną kompozycją

ozdobny las w słoiku - cenaProste zestawy z roślinami w słoiku kosztują poniżej 100 złotych. Większe słoje, z bardziej wyszukanymi roślinami, osiągają ceny rzędu 150-300 złotych. Największe, wymagające wieloletniej pielęgnacji, podcinania łodyg i korzeni, mogą osiągać ceny zaczynające się od 500 złotych. Sam szklany słój nie jest wielkim wydatkiem, liczy się jego wnętrze. Dlatego, profesjonalne ogrody szklane, do tanich nie należą. To wysmakowany drobiazg, który pięknie prezentuje się we wnętrzu niczym dzieło sztuki i kunsztu ogrodniczego. Najbardziej wyszukane kompozycje zawierają miniaturowe drzewa, bonsai, rosnące w egzotycznych krajach. Znawcy techniki bonsai, posiadają wieloletnie doświadczenie w uprawie karłowatych drzew i krzewów. Istnieje wiele odmian i stylów, stosowanych w fantazyjnym kształtowaniu korony drzew. Trudno wykonać taką kompozycje w warunkach domowych, bez odpowiedniej wiedzy ogrodniczej. Jeśli chcemy kupić ozdobny las w słoiku – cena będzie odpowiednia do rodzaju kompozycji.

Słoiki z ozdobnym lasem, stanowią niepowtarzalny, zamknięty ekosystem. Nie wymaga od nas podlewania, jest idealnym prezentem do nowego mieszkania. Wzbogaci wystrój salonu albo jadalni. Ceny leśnych słojów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Górna granica zależy od stopnia skomplikowania kompozycji. Im bardziej wyszukana i unikatowa, tym większa i droższa.